Koktajl szczawiowo-ananasowy

Kochana Oleńko!

Już dobrze wiesz zarówno o mojej obsesji na punkcie szczawiu i o mojej głębokiej miłości do środkowoazjatyckiej biżuterii. W zeszłym tygodniu miałam okazję odwiedzić warsztat kolejnego srebrnika, więc pomyślałam, że jest to idealny moment na to, aby podzielić się z tobą kolejnym przepisem na szczaw (obiecuję, że od czasu do czasu żywię się też czymś innymi). 

koktajl szczawiowy

Wrzesień w Ałmatym to miesiąc pełen festiwali. W ramach upamiętnienia oficjalnych urodzin miasta, władze miejskie organizują liczne imprezy prawie na porządku dziennym—koncerty, wystawy, targi rzemiosła. Te ostatnie zawsze stanowią znaczące zagrożenie dla mojego portfela, jako że zwykle nie jestem w stanie się oprzeć kazachskiej biżuterii. Ostatni weekend nie był wyjątkiem. Wraz z koleżanką wybrałam się na targ rzemiosła w Parku Panfiłowa, i (zupełnie przypadkowo!) skończyło się na tym, że kupiłam trzy pierścionki i jedną parę kolczyków. Prace jednego srebrnika nam się szczególnie spodobały, i dyrektorka jego galerii powiedziała nam, że możemy się wybrać na wizytę do jego warsztatu pod koniec tygodnia. 

Serik Rysbekow jest znanym kazachskim artystą, który pracuje głownie ze srebrem i z emalią. Okazuje się, że jestem wielbicielką jego biżuterii już od dawna. Przypadkowo miałam na sobie kolczyki, które otrzymałam w prezencie parę lat temu. Kiedy spotkałam się z Serikiem, natychmiast rozpoznał je jako własna praca! Pokazał nam swój warsztat i zademonstrował swoją technikę. Niestety większość gotowej biżuterii została właśnie wysłana do Moskwy na wystawę, ale oglądnęłyśmy parę nieskończonych prac i kilka ulubionych przedmiotów Serika, które on trzyma dla swojej prywatnej kolekcji. 

IMG_1220.JPG

Taką udaną ekskursję można popić chyba wyłącznie szczawiem :)

ananas

Koktajl szczawiowo-ananasowy
1-2 porcje

200 gram ananasa
150 gram szczawiu
1 banan średniej wielkości
1 łyżka nasion chia
¼ szklanki mleka kokosowego (z kartonu, nie z puszki) lub migdałowego

Zmiksuj aż osiągnie równą i gładką konsystencję. 

koktajl szczawiowy


Posted on September 28, 2015 and filed under Przepisy.